Hodnocení z největšího nezávislého čtenářského portálu
99%
(20 Hodnocení)
Online knihkupectví Palmknihy vám jako jediný e-shop přináší nezávislé čtenářské recenze a hodnocení oblíbeného portálu Databazeknih.cz
Populární hodnocení
18.8.2018
9
Krásný atlas, který jsem pořídila dceři a pak si ho celý pročetla ještě sama. U každé rostliny je kromě popisu, výskytu a využití i původ jména, lidový název a zajímavosti. A tak už vím, že Pampeliška (latinsky Taraxacum) má název odvozený z řeckého taraxis = oční onemocnění, proti němuž se rostlina používala. Nebo, že orsejová šťáva byla používaná obyvateli Alp k přípravě šípového jedu. Je plný...
Krásný atlas, který jsem pořídila dceři a pak si ho celý pročetla ještě sama. U každé rostliny je kromě popisu, výskytu a využití i původ jména, lidový název a...
Krásný atlas, který jsem pořídila dceři a pak si ho celý pročetla ještě sama. U každé rostliny je kromě popisu, výskytu a využití i původ jména, lidový název a zajímavosti. A tak už vím, že Pampeliška (latinsky Taraxacum) má název odvozený z řeckého taraxis = oční onemocnění, proti němuž se rostlina používala. Nebo, že orsejová šťáva byla používaná obyvateli Alp k přípravě šípového jedu. Je plný nádherných fotek - u každé rostliny hned 3. Obsahuje 100 nejčastějších rostlin naší přírody a nemá ambici tvářit se jako publikace odborná, ale jako populárně naučná. To se povedlo, nadchla i naprostého amatéra jako jsem já.
Číst více
Číst více
23.11.2022
1
Tuhle knihu si určitě pujcim ještě jednou! Na jaře, až všechno pokvete a vyrazím s ní na louku za domem hledat jednotlivé druhy.
Atlas je velmi přehledný, každé byline jsou věnované 3 fotografie, takže ji nelze nepoznat.
Informace připojené k jednotlivým druhům jsou dostatečně výstižné, zajímavé a nezavánějí léčitelskou demagogií. Vždy je uvedeno k čemu se léčivka používá/používala, ale zároveň je...
Tuhle knihu si určitě pujcim ještě jednou! Na jaře, až všechno pokvete a vyrazím s ní na louku za domem hledat jednotlivé druhy.
Atlas je velmi přehledný, každé...
Tuhle knihu si určitě pujcim ještě jednou! Na jaře, až všechno pokvete a vyrazím s ní na louku za domem hledat jednotlivé druhy.
Atlas je velmi přehledný, každé byline jsou věnované 3 fotografie, takže ji nelze nepoznat.
Informace připojené k jednotlivým druhům jsou dostatečně výstižné, zajímavé a nezavánějí léčitelskou demagogií. Vždy je uvedeno k čemu se léčivka používá/používala, ale zároveň je připojeno varování, ze při dlouhodobém užívání nebo nesprávných dávkách muže byt jedovatá či zdraví škodlivá.
Domácí bylinkáři mě nepřestávají překvapovat.
Zrovna dnes jsem držela v ruce kartičku se seznamem všeho, co její majitelka - podotýkám denně a pravidelně - užívá:
Začalo to lzickou pesta z medvedího česneku, lžíci vyluhu smrkových výhonků, bezinkovy sirup, trezalkovy caj, šťávu z kopriv.
Dále doplňky z lékárny:
Omega 3 kyseliny, chilli pastu rozpuštěnou v olivovém oleji ( proti cholesterolu), ginko biloba,
směs volné prodejných vitamínu, zvlášť vápník, taky hořčík, něco na klouby, syrový česnek, lichorerisnici kapky na imunitu, pak něco na podporu ledvin a samozřejmě ostropestrec na játra.
Na začátku seznamu byly uvedeny léky, předepsané lékařem: na tlak, na srdce, na arytmii, na ředění krve, na stítnou žlázu. Od každé položky jeden kus.
Paní se toho kupodivu zdalo moc.
Tak ji přirozeně napadlo seznam oklestit.
Samozřejmě, nejhorší jsou léky - sama chemie, nic zdravého, tak promptně vyradila lék na stitnou žlázu (hrazeny pojišťovnou) a místo toho si kupovala volně prodejny roztok jodu, pro který si jezdila až na Slovensko, protože u nás se zatím naštěstí nic takového neprodává. Předpokládám, ze roztok byl v nejvyšší bio kvalitě.
Celkovy efekt na zdravotní stav byl rozsáhlý.
Játra prý na pokraji selhání, cukru a cholesterolu nadbytek, štítná žláza se bude muset operativně odstranit. Dotyčná se tomu upřímně divila.
… není nad zdravý selský rozum.
To platí nejen v bylinkářství.
Číst více
Číst více